С последните промени в Наредба №39, министърът на здравеопазването нарушава Закона за защита от дискриминация
В началото на м. Февруари, три неправителствени организации се обърнаха с писмо до министъра на здравеопазването и националния Омбудсман, в което алармират, че с последните промени в Наредба №39 за профилактичните прегледи и диспансеризацията, г-жа Десислава Атанасова -министър на здравеопазването, е допуснала пряка форма на дискриминация, по смисъла на Закона за защита от дискриминация, спрямо страдащите от определени психични разстройства. По същия повод, друга неправителствена организация - Софийско психиатрично общество (организация на психиатрите от град София) е сезирало Комисията за защита от дискриминация. Пълния текст на писмото до министъра на здравеопазването можете да прочетете от тук.
Отговорътна Националния консултант по психиатрия.
Още от категорията
Д-р Ирина Лазарова: Никой не е достатъчно силен, ако е сам
2023-11-18