Новини

С последните промени в Наредба №39, министърът на здравеопазването нарушава Закона за защита от дискриминация

В началото на м. Февруари, три неправителствени организации се обърнаха с писмо до министъра на здравеопазването и националния Омбудсман, в което алармират, че с последните промени в Наредба №39 за профилактичните прегледи и диспансеризацията, г-жа Десислава Атанасова -министър на здравеопазването, е допуснала пряка форма на дискриминация, по смисъла на Закона за защита от дискриминация, спрямо страдащите от определени психични разстройства. По същия повод, друга неправителствена организация - Софийско психиатрично общество (организация на психиатрите от град София) е сезирало Комисията за защита от дискриминация. Пълния текст на писмото до министъра на здравеопазването можете да прочетете от тук.

Отговорътна Националния консултант по психиатрия.

Още от категорията