Аз те виждам, а ти мен? Животът на невидимите хора
Как живееш с диагнозата шизофрения, биполярно разстройство, депресия…? Къде е границата, в която отказваш да понесеш реалността, наложена от болестта? Как именно болестта учи на смирение? Кои са най-честите клишета, създадени в представите на условно здравите, за хората с психична болест? И кога и през какво разбираме, че да си „нормален” е случайност, а не привилегия.
Осем кратки филмчета, представени от общество „Адаптация”, се опитват да дадат отговор на тези въпроси, като разказват историите на хора с прояви на психична болест или епизоди на психично страдание, а също и размислите на техни близки. В тях има всичко - самота, необходимост от общуване, страх от отхвърляне, загубата на всякава радост, отчуждението от живота…За щастие, има и другото - адаптацията, свободата да бъдеш себе си, увереността, че си част от света - именно с диагнозата, и въпреки нея.
Нека ги видим!
Още от категорията
Историята на Сабина Найденова
2012-03-07
Робърт Гупта: Музиката е лекарство
2011-12-13
Коледни картички за психично здраве
2011-12-12
Мария Чомарова за връзката между сексуалното образование и правилното психосоциално развитие на децата
2011-12-11
За да сме психично здрави...
2011-10-14