Радослав Виденов
ВЪВ ВЕРЕН МИР
Скромен, нека да съм скромен в този свят от изкушения огромен! Малък, нека да съм малък хранещ се залък по залък! Тих, аз съм тих всред океана от копнежи и пристрастия безспир! И бих, бих бил по-щастлив, забравил безплодните стремежи, живеейки във верен мир!
София, 2006
ОЗАРЯВАЩА ТИШИНА
Искам да е тихо! Да е тихо в моята душа! Искам да е тихо, Навред и в света! Аз се нуждая от просторна тишина и лелея по кристална бъднина! Нека да е тихо около мен и теб! Нощните звезди заспаха след поредния си полет! Мойта тишина е сладост за душата! Вози се като шейна на път към сърцата, на хората и животните. На всички нас тишината дава криле! Как така? - би попитал ти -
Ами просто от сън се събуди и… лети !
София, 2006
НЕКА ВСИЧКИ СЕ ВЕСЕЛИМ!
Нека всички се веселим! Нека няма тъжни очи! Нека разкрасим света с нашите светли души! Нека се осмелим желанията си да победим! Нека трайно установим мира в отношенията с нашия любим! Нека всички се веселим и нека болката и тъгата да победим
София, 2006
ПОКАНА
Ела тук- приятелю мой! Не искам никого друг, светът е само мой и твой! Да бъдем заедно, да се радваме и да творим. Това са именно нещата, които ние трябва да решим! Ние може в миг да полетим, ако закона на живота тук е приложим! Смело, с любовта да се съединим умело добротата да умножим! В свят пълен с чудеса Се живее лесно, наистина, да!
София, 2006