Майка ми има шизофрения...
Въпрос:
Майка ми има шизофрения и пие Zyprexa по едно хапче на ден, но е също и в менопауза и е доста превъзбудена и когато е в будно състояние постоянно ходи от единия край на стаята до другия – това много ме притеснява. Какво да направим, за да си подобри състоянието? Благодаря Ви много.
Отговор:
Здравейте!
Вашата майка се лекува с едно добро и модерно лекарство – Zyprexa, от групата на антипсихотиците. Страничните ефекти при приложението му са редки, но въпреки това, описаните признаци на неспокойствие при Вашата майка е възможно да бъдат страничен ефект от лечението с този медикамент.
Необходимо е да направите консултация с психиатъра, който е предписал медикамента и да го информирате за промяната в състоянието на майка Ви.
Друга възможност е да потърсите второ мнение от друг психиатър.
Вие сте консултирани от: Владимир Сотиров
Още от категорията
Сънувам кошмари с много близък мой приятел
2015-12-21
Синът ми е на 5 г. и логопедът в детската градина ни каза, че той е хиперактивно дете
2015-12-21
Всичко започна това лято, когато на няколко пъти имах паник атаки
2015-12-21
От известно време брат ми никак не изглежда и не се чувства добре
2015-11-29
Често се питам правилно ли постъпих като позволих тази промяна да се случи
2015-11-29