На 23 години съм, но от няколко години имам проблеми...
Въпрос:
На 23 години съм, но от няколко години имам проблеми, състоящи се в следното: Изпитвам страх от тъмното, а понякога и от хората! Иначе съм общителна личност, имам и хубава работа, постоянно съм сред хора и въпреки това на моменти на моменти ме обхваща някаква паника, сърцето ми се разтупква, въздуха не ми стига! Също постоянно си мисля, че всеки ми мисли лошо и избягвам да излизам – особено вечер! Ще се радвам ако споделите своето мнение по въпроса! Благодаря!
Отговор:
Здравейте! Страховете, с които живеете в последните 2 години изглежда имат характеристиките на панически атаки – сама казвате, че Ви обхваща “някаква паника”.
Паническите атаки често са свързани с усещането за загуба на контрол.
За възникването на паническите атаки има психологически причини, които са индивидуални за всеки.
Паническите пристъпи могат да бъдат преодолени с няколко месечна психологическа работа с психотерапевт.
Понякога се оказва подходящо включването и на лкарства, най-често от групата на антидепресантите.
Препоръчваме Ви да проведете консултация с психично-здравен професионалист, не on-line.
Вие сте консултирани от: Владимир Сотиров
Още от категорията
Сънувам кошмари с много близък мой приятел
2015-12-21
Синът ми е на 5 г. и логопедът в детската градина ни каза, че той е хиперактивно дете
2015-12-21
Всичко започна това лято, когато на няколко пъти имах паник атаки
2015-12-21
От известно време брат ми никак не изглежда и не се чувства добре
2015-11-29
Често се питам правилно ли постъпих като позволих тази промяна да се случи
2015-11-29